.

عبدلیک

عبدل خان

عبدلیک

عبدل خان

۱۲ مطلب در آبان ۱۳۹۷ ثبت شده است

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد قانون زندگی: ۱۲ قانون زندگی برای موفقیت و کامیابی+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.یکی از دوستانم ایمیلی برایم فرستاده بود با این عنوان «دوازده قانون زندگی». این قوانین کوتاه و شیرین بودند و حقیقتا من را تحت تاثیر قرار دادند. من به سراغ نویسنده‌ی اصلی آن، تام هوبیار، رفتم و او به من گفت که این اجازه را می‌دهد قوانین او را مجددا منتشر کنم. پس با ما همراه باشید تا با ۱۲ قانون زندگی برای موفقیت و کامیابی آشنا شوید.

قانون زندگی

قانون زندگی برای موفقیت و کامیابی

برای من، این قانون‌ها قدرتمند هستند و به طور مختصر درس‌های فراوانی را که مردم به دشواری از روزگار آموخته‌اند، من جمله خود من، انتقال می‌دهد. من این حقیقت را دوست دارم که این قوانین با بعضی از بهترین نگرش‌های برنامه‌ریزی عصبی کلامی در ارتباط هستند. و حال در ادامه معانی این قوانین را از منظر خود با شما در میان می‌گذاریم:

۱. مدیریت خود و مهارت‌های اجتماعی کلید موفقیت و خوشبختی هستند

مدیریت خود شامل آنچه می‌گوید، فکر می‌کنید و انجام می‌دهید می‌شود. من فکر می‌کنم نحوه‌ای که از مغزتان استفاده می‌کنید یکی از مهمترین مهارت‌های زندگی است. و در انتهای روز، آنچه رخ داده است چیزی نیست که در زندگی‌تان اتفاق افتاده بلکه چیزی است که از آن استفاده برده‌اید و برایتان ارزشمند است. من همچنین موافق این هستم که مردم را به سمت خود جلب کنید. آدم‌های اطراف‌تان می‌توانند درهای موفقیت را به روی شما بگشایند یا ببندند. آن‌ها می‌توانند وقتی زمین می‌خورید با لگد شما را بیشتر در فلاکت فرو کنند یا اینکه دست‌تان را بگیرند و از زمین بلندتان کنند.

مطلب مرتبط: قانون مورفی: ۱۰ نسخه از قانون مورفی که روایتگر حقایق کائنات هستند

۲. شما مرکز جهان هستی‌تان هستید. همانجا بمانید

به نظر من، معنی این قانون آن است که زندگی‌تان را از درون به بیرون کنترل کنید. این بازتابی از درس‌های «کاوی» در مورد استفاده از قطب‌نمای درون است. این قانون درباره‌ی زندگی کردن با ارزش‌هایتان و خودِ واقعی‌تان بودن است. نگذارید آدم‌های دیگر از شما چیزی بسازند که نیستید و نگذارید این دنیای بی‌ثبات و متزلزل شما را از مسیرتان منحرف کند. در درون خود یک زیربنا و پایه‌ی مستحکم بسازید.

۳. چیزی که بیشتر به آن فکر می‌کنید همان چیزی است که نصیب‌تان می‌شود

وقتی شما یک خودرو تازه می‌خرید، متوجه می‌شوید که همه جا در اطراف‌تان مثل آن وجود دارد و هر جا می‌روید یکی از آن را می‌بینید. شما چیزی را به دست می‌آورید که بر آن تمرکز می‌کنید. اگر می‌خواهید بدانید مشکل بعضی چیزها چیست، همیشه می‌توانید. اگر هم بخواهید بدانید نکته‌ی مثبت بعضی چیزهای دیگر چیست، باز هم می‌تواند. اگر بخواهید یک زندگی سحرانگیز داشته باشید، پس بر روی سحرانگیز بودن تمرکز کنید. اگر یک زندگی تراژیک و غمبار می‌خواهید، پس بر غم و اندوه تمرکز کنید. شما مدیر زندگی خودتان هستید، پس نهایتا باید خودتان تصمیم بگیرید دوربین عکاسی‌تان را رو به چه چیزی هدف بگیرید.

مطلب مرتبط: قانون کائنات: ۱۲ قانون معنوی دنیا برای کسب موفقیت و ثروت

۴. شما عادات‌تان را می‌سازید و بعد عادات‌تان شما را می‌سازند

این حرفی بسیار دقیق و درست است! هر عادتی در آغاز اینرسی (دیرجنبی) دارد. ممکن است خودتان را با استفاده از یک خود-محرک تشویق به انجام آن کنید. شاید یکی از فیلم‌های راکی یا درام «بچه‌ی کارته باز» را انتخاب کنید. هرچند نهایتا، این عامل انگیزیشی در کل یا خیلی تضعیف می‌شود یا قوت می‌گیرد. تادیب نفس‌تان اما به کار خود ادامه می‌دهد. تادیب نفس نحوه‌ی کنترل شما بر رفتارتان جهت منفعتی بلند مدت است. نهایتا، عادت‌تان در بدن شما ذوب و به بخشی لاینفک از وجود شما تبدیل می‌شود. شما را حمایت می‌کند. هر چه می‌گویید، فکر می‌کنید، و انجام می دهید مجموعه‌ای از عادت‌های‌تان هستند. عادت‌های شما یا برنامه‌ریزی شده‌اند یا ناخودآگاه. شما معمار سرنوشت زندگی خود هستید. اگر می‌خواهید «طرحی نو در اندازید» از عادت‌های‌تان شروع کنید.

۵. احساس گناه شما را برده خود می‌سازد و مسئولیت پذیری از قید و بند رهای‌تان می‌سازد

مسئولیت را بپذیرید! مسئولیت پذیری شما را از قید احساس گناه رهایی می‌بخشد. وقتی مسئولیت پذیر نباشید، احساس گناه نتیجه‌ی آشکار آن خواهد بود.

۶. «التزام‌ها» نوعی فریب هستند

التزام، الزامی است برای انجام دادن عملی. در زندگی خود انعطاف پذیر باشید. «باید ها»یتان را به «انتخاب‌ها»یتان تبدیل کنید. این نقل قول را از بنجامین فرانکلین شنیده‌اید که «تنها چیز قطعی و حتمی در جهان مرگ و مالیات است». همچنین این مثل را که «قوانین برای دور زدن درست شده‌اند». خودتان را با محدودیت‌های فکری‌تان محدود نکنید.

۷. از دیگران «کمتر» و از خودتان بیشتر انتظار داشته باشید

دیگران را در پشت میله‌هایی که برای خودتان ساخته‌اید حبس نکنید. میله‌هایی بسازید که به حالتان توفیری داشته باشند و در اوضاع‌تان تغییری ایجاد کنند. خودتان را به چالش بکشید. خودتان را غافلگیر کنید. مدام میله‌ها را بالاتر ببرید و خودتان را بیشتر کش بیاورید (با بالا بردن انتظارات‌تان توانایی‌هایتان را نیز افزایش دهید).

۸. هیچ کس از دنده‌ی چپ بلند نشده است و ذاتا کسی شریر نیست

مردم با امکاناتی که در اختیار دارند نهایت تلاش خود را می‌کنند. ببخشید و فراموش کنید. مسائل را شخصی نکنید. مردم آن بیرون قرار نیست به شما حمله کنند. فکر کنید که آن‌ها بهترین نیات را دارند و فقط ممکن است با آن‌ها اختلاف نظر داشته باشید.

۹. در واقعیت چیزی به نام «باقی عمر را به خوشی و خوشبختی گذراندن» وجود ندارد

خوشبختی چیزی نیست که شما در راه آن تلاش کنید و بعد به دستش بیاورید و تا آخر عمر از آن لذت ببرید. زندگی راکد و ساکن نیست. وقتی از صعود دست بردارید، سر می‌خورید و فرو می‌لغزید. همچنین نمی‌توانید خوشبختی را به صورت چیزی دور از دسترس قلمداد کنید. اگر این شغل را می‌داشتید، اگر فقط این خانه را می‌خریدید، یا اگر فقط این یا آن را می‌داشتید. خوشبختی احساسی درونی است. باید آن را به جزئی از زندگی روزانه‌ی خود تبدیل کنید.

۱۰. جهنمی در کار هست، و خیلی زود شروع خواهد شد

شما می‌توانید برای خودتان بر روی زمین جهنمی درست کنید. بسیاری از مردم هر روز همین کار را می‌کنند. این شیوه‌ای است که آن‌ها از نظر حرف زدن، فکر کردن، و انجام دادن در پیش می‌گیرند. شما می‌توانید برده‌ی افکار خود باشید یا اینکه فکرتان با قدرتی که دارد می‌تواند از شما بهترین‌تان را بسازد، و بهترین زندگی را برایتان رقم بزند.

۱۱. شما می‌توانید بهشت خود را بر روی زمین بنا کنید. آدم‌های زیادی این کار را می‌کنند

تصمیم بگیرید که خوشحال باشید. شادی را درون خودتان پیدا کنید. آدم‌هایی وجود دارند که زندگی‌نامه‌ها و سرنوشت‌هایی بدتر از شما دارند اما خوشبخت هستند. اط طرفی هم، مثال‌های فراوانی از آدم‌هایی وجود دارد که با سطح زندگی بهتر از شما هر روز خود را دچار فلاکت زدگی بیشتری می‌کنند. تصمیم با شماست.

۱۲. ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است

هر لحظه، لحظه‌ای جدید برای دست زدن به انتخابی جدید است. هر لحظه، لحظه‌ای جدید برای از صفر شروع کردن است. این طور تصور کنید که هر لحظه یک آغاز دوباره است. بار و بنه‌ی زیادی داشتن شما را فرسوده می‌کند. خیلی خودتان را زیر بار و فشار نبرید. به جای آن، به پیش بروید و درسی تازه بیاموزید.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: sourcesofinsight

قانون زندگی: ۱۲ قانون زندگی برای موفقیت و کامیابی

نوشته قانون زندگی: ۱۲ قانون زندگی برای موفقیت و کامیابی اولین بار در مجله کسب و کار بازده پدیدار شد.

  • محسن عبدلی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد شستشوی انواع لباس‌ های پاییزی و زمستانی با این هفت روش مهم+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

جنس الیاف لباس‌های پاییزی و زمستانی با لباس‌های سبک تابستانه متفاوت است و یک اشتباه کوچک در شستشوی آن‌ها کافی است تا لباس زمستانه‌ای را که با قیمت زیادی تهیه کرده‌اید، از دست بدهید. برای بالا بردن عمر لباس‌های زمستانه راه‌هایی وجود دارد که مربوط به شستشو و خشک کردن آن‌هاست. در این مقاله با این راه‌ها آشنا می‌شوید و می‌توانید خودتان را از هزینه خرید مجدد لباس معاف کنید، آن هم در شرایط اقتصادی فعلی که هزینه هر چیزی چند برابر شده است.

۱- دمای آب چقدر باشد؟

یکی از اولین نکاتی که موقع شستن لباس‌های زمستانه پشمی به خصوص انواع مدل ژاکت و پلیور بافتنی جلو باز یا بسته که قیمت بیشتری دارند، باید به آن توجه داشته باشید، دمای آب است. استفاده از آب داغ برای شستن لباس پشمی یا بافت یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که ممکن است مرتکب آن شوید.

آب داغ علاوه بر از بین بردن رنگ لباس، باعث تغییر سایز، کش آمدن و بد شکل شدن آن هم می‌شود. به همین دلیل لازم است دمای آب را هر چه پایین‌تر انتخاب کنید تا فرم لباستان عوض نشود. دمای آب ۴۵ درجه و حتی پایین‌تر برای شستن لباس‌های پشمی و زمستانه مناسب است.

۲- با دست بشویم یا با ماشین؟

شستشوی انواع لباس‌ های پاییزی و زمستانی با این هفت روش مهم

اگر ماشین لباسشویی شما مدرن است و گزینه مخصوص به شستشوی لباس‌های ظریف و حساس را دارد، می‌توانید با احتیاط از آن استفاده کنید. حتی می‌توانید لباس زمستانه‌تان را در یک کیسه پارچه‌ای سفید بگذارید و داخل ماشین بیندازید تا الیاف آن سالم‌تر بماند و به سایر لباس‌ها گیر نکند. اما اگر ماشینتان قدیمی است، ترجیحا انواع لباس پشمی سبک زمستانه را با دست بشویید.

برای این کار ابتدا مایع لباسشویی یا پودر دستی شستشوی لباس را در مقداری آب گرم داخل یک تشت حل کنید و سپس آن را با آب سرد ترکیب کنید. سپس پلیور یا بلوز پشمی‌تان را داخل آب قرار دهید و بگذارید کمی خیس بخورد و آب و مواد شوینده به عمق بافت آن نفوذ پیدا کند.

در مورد لباس‌های عادی، معمولا بعد از خیس خوردن نوبت به چنگ زدن می‌رسد؛ اما در مورد لباس‌های پشمی نباید از این قاعده پیروی کرد. چنگ زدن زیاد لباس پشمی باعث از بین رفتن فرم لباس می‌شود. بنابراین لباس را به آرامی چنگ بزنید و سپس آب بکشید. بهتر است لباس را زیر شیر آب نگیرید و چندین بار آب تشت را خالی کنید تا لباس کش نیاید.

۳- لباس را نتکانید

برای گرفتن آب لباس زمستانه، نباید لباس را به اصطلاح بچلانید یا تکان دهید. بهترین کار این است که لباستان را روی لبه یک سبد قرار دهید و آن را نزدیک بخاری یا شوفاژ بگذارید. زیر سبد را با استفاده از سینی بپوشانید تا آب اضافه لباس روی زمین پخش نشود.

همچنین از پهن کردن لباس پشمی روی بند لباس به شدت خودداری کنید. وجود جاذبه و سنگینی لباس باعث کش آمدن و خراب شدن آن خواهد شد. می‌توانید لباس را روی استند رخت آویز پهن کنید و در سایه قرار دهید تا نور آفتاب به رنگ آن آسیبی نزند.

۴- با سویشرت‌ ها چه کنیم؟

شستشوی انواع لباس‌ های پاییزی و زمستانی با این هفت روش مهم

این روزها در بازار جدیدترین انواع سویشرت زنانه اسپرت و بلند و انواع سویشرت‌های زیبای مردانه دیده می‌شود؛ اما جنس بیشتر این لباس‌ها پشمی نیست. بسیاری از این لباس‌ها از نخ پنبه تهیه شده‌اند اما قطر زیادشان یا داشتن کرک در لایه داخلی لباس، باعث ایجاد گرمای آن می‌شود.

برای شستن لباس‌های پنبه‌ای زمستانه از اصول مربوط به شستن لباس‌های پشمی استفاده کنید؛ با این تفاوت که می‌توانید این لباس‌ها را به راحتی داخل ماشین لباسشویی بیندازید. برای از دست نرفتن رنگ لباس از ترفندهای جلوگیری از پس دادن رنگ استفاده کنید.

از مایع مخصوص شستشوی لباس رنگی کمک بگیرید یا اگر لباس‌هایتان تیره هستند، سراغ مایع شستشوی لباس‌های مشکی و تیره بروید. علاوه بر اینکه باید مراقب پس دادن رنگ این لباس‌ها باشید، دقت زیادی داشته باشید که این لباس‌ها را با لباس‌هایی داخل ماشین نیندازید که آن‌ها هم ممکن است رنگ پس بدهند.

۵- ماشین را سنگین نکنید

اگر تا به حال یک پلیور پشمی را با دست شسته باشید، متوجه زیاد شدن وزن آن موقع تمام شدن شستشو شده‌اید. دلیل این اتفاق این است که حجم آبی که یک سویشرت زمستانه موقع خیس شدن نگه می‌دارد، باعث بالا رفتن وزن آن خواهد شد. بنابراین مراقب باشید ماشین را خیلی سنگین نکنید و در هر سرویس تعداد کمی لباس زمستانه داخل آن قرار دهید تا ماشین لباسشویی بتواند لباس‌ها را بهتر بشوید.

۶- توجه به برچسب لباس

روی هر لباسی برچسبی وجود دارد که بهترین نحوه شستشو و خشک کردن آن لباس را آموزش می‌دهد. روی برچسب لباس‌های زمستانی هم نوشته شده که دمای مناسب برای شستشویشان کدام است؛ آیا بهتر است شستن‌شان را به خشکشویی واگذار کرد یا شستشوی دستی برایشان کافی است. همچنین نحوه اتو کردن و دمای مناسب اتو هم از دیگر نکاتی است که روی برچسب لباس نوشته شده است. بنابراین قبل از هر کاری برچسب روی لباس را بخوانید.

۷- وایتکس ممنوع است

ممکن است یک پلیور سفید داشته باشید که بدتان نیاید آن را با وایتکس یا سایر شوینده‌های قوی بشویید؛ اما بهتر است بدانید استفاده از این ماده شوینده و هر ماده قوی دیگری برای شستن الیاف پشمی و بافت لباس‌های زمستانه کاملا ممنوع است.

وایتکس به راحتی بافت لباس را از بین می‌برد و عمر آن را کم می‌کند. برای شستن لباس‌های رنگی هم از شوینده‌های سبک کمک بگیرید و سعی کنید رنگ لباس را تثبیت کنید؛ البته از روش‌هایی استفاده کنید که به الیاف پشمی آسیبی نمی‌رساند.

نوشته شستشوی انواع لباس‌ های پاییزی و زمستانی با این هفت روش مهم اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

  • محسن عبدلی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد مدل مانتو زمستانی ایرانی ۲۰۱۹ | بهترین مدل های مانتو زمستانی+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

امروز مجموعه ای زیبا و بی نظیر از انواع مدل مانتو زمستانی ایرانی را جمع آوری کرده ایم، دراین قسمت زیباترین و بهترین های امسال را برای شـما جمع آوری کرده ایم تا اگر قصد خرید مانتو گرم برای فصل سرد و برفی دارید، با اطلاعات بیشتری بـه فروشگاه ها بروید، در ادامه بـه همراه مدل ها اطلاعاتی را هم راجع بـه خرید و انتخاب بهترین مانتو بر اساس فرم بدن را هم آورده ایم کـه اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار می دهد.

نکته اول این کـه بدون تعارف نسبت بـه سایز و قد خود شناخت کافی داشته باشید و ویژگی‌های اندامی خودرا کامل درنظر بگیرید. مسلما یک خانم قد‌ بلند و لاغر یا یک خانم کوتاه قد و کمی چاق یا خانمی کـه بازوهای نسبتا بزرگی دارد نمیتوانند از یک مدل و از یک سایز مانتو استفاده کنند.

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

مدل مانتو جدید زمستانی زنانه و دخترانه ۲۰۱۹ شیک و اسپرت

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

مدل مانتو زمستانی بلند ۲۰۱۹ بسیار شیک و لاکچری

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

هم چنین پارچه مناسب برای فرم‌های مختلف بدن متفاوت اسـت. بهترین توصیه‌ای کـه میتوانیم بشما بکنیم این اسـت کـه حداقل یک‌بار در هر دوره زندگیتان از مشورت یک طراح لباس و یا یک خیاط کاربلد برای انتخاب مدل و نوع پارچه بهره ببرید.

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

شیک‌ترین مدلهای مانتو زمستانه مجلسی

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

مدلهای مانتو زمستانه ۲۰۱۹ + بافت گرم و پالتو مناسب فصل سرد

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

مانتو مناسب برای خانم‌های ریز جثه و کوتاه قد: هرگز بـه سراغ مانتوی‌هایی با دامن خیلی گشاد و کلوش نروید. اگر می خواهید کوتاه‌تر دیده نشوید، مانتوهای بلند نپوشید. مانتویی را انتخاب کنید کـه کاملا فیت تن شـما باشد. بهترین قد مانتو برای شـما تا روی زانو اسـت. مانتوهای پر طرح و نقش را انتخاب نکنید. مانتوهایی با راه‌های عمودی باریک شـما را بلندتر نشان می دهد.

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

جدید ترین مدل مانتو زمستانی برای خانم های خوش تیپ

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

مدلهای مانتو زمستانی برای بانوان مشکل پسند

مدل مانتو زمستانی ایرانی 2019 | بهترین مدل های مانتو زمستانی

  • محسن عبدلی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد بیوگرافی نیکی مظفری دختر مجید مظفری و همسرش + عکس نیکی مظفری+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.امروز بیوگرافی نیکی مظفری دختر بازیگر محبوب و معروف آقای مجید مظفری را جمع آوری کرده ایم. نیکی مظفری هم مانند پدر خود بازیگر اسـت. بیشتر مردم وی را بـه خاطر حضورش در برنامه دورهمی مهران مدیری می شناسند، او بـه همراه پدرش بعنوان میهمان ویژه در برنامه دورهمی بودند کـه بعد از پخش بـه سرعت عکسهای نیکی مظفری در فضای مجازی بـه اشتراک گذاشته شد، در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

بیوگرافی نیکی مظفری

نیکی مظفری تنها فرزند بازیگر معروف سینما و تلویزیون مجید مظفری اسـت. نیکی در ۲۸ شهریور ۱۳۶۶ در شهر تهران متولد گردید. تنها ۱۸ سال داشت کـه مادرش رابه علت بیماری از دست داد و از سال ۱۳۸۴ بـه همراه پدر زندگی میکند. در دبیرستان تجربی خوانده و قصد داروساز شدن را داشته ولی سر از معماری و آن هم در لندن درآورده اسـت.

بیوگرافی نیکی مظفری دختر مجید مظفری و همسرش + عکس نیکی مظفری

نیکی مظفری فوق دیپلم معماری دارد. البته دو سال در کلاس‌های بازیگری مرحوم سمندریان شرکت کرده و تجربه بازیگری نیز دارد. علاوه بر بازیگری و معماری در رشته طراحی صحنه و لباس نیز دستی بر آتش دارد ودر تعداد زیادی از پروژه‌های در پشت صحنه با سمت‌های مختلف مثل برنامه‌ریز و مدیر تولید و … بـه فعالیت پرداخته اسـت.

نیکی مظفری و شروع بازیگری و فعالیت پشت صحنه

در دوران کودکی در چند نقش از جمله مجموعه تلویزیونی بچه‌ها، قصه‌ها و فیلم ضلع ششم درسال ۷۳، ایفای نقش کرد. سپس در دوران دبیرستانی با تئاتری بـه کارگردانی آقای هادی مرزبان نخستین تجربه حرفه‌ای خودرا آغاز کرد.

بیوگرافی نیکی مظفری دختر مجید مظفری و همسرش + عکس نیکی مظفری

نیکی مظفری پس از بازگشت از لندن و فعالیت در زمینه معماری زمانی درحدود ۸ سال رابه‌عنوان مدیر تولید، جانشین تهیه کننده، طراح صحنه، طراح گریم و … در فیلم‌سازی پدرش فعالیت کرده اسـت.

آثار سینمایی نیکی مظفری

چرکنویس « علی جناب – ۱۳۹۲»

نقطه کور « مهدی گلستانه – ۱۳۹۴ »

فیلم اجیر « محسن خان جهانی – ۱۳۸۵ »

سایه های هجوم « احمد امینی – ۱۳۷۱»

فیلم کوتاه این جا شهر مـن بود « تینا پاکروان – ۱۳۹۴»

آثار تلویزیونی نیکی مظفری

مجموعه تلویزیونی بچه ها قصه‌ها

سریال ضلع ششم – « مسعود متواضع – ۱۳۷۲ »

سریال غریب آشنا « مهدی صباغ زاده – ۱۳۹۲ »

سریال بچه‌های نسبتاً بد « سیروس مقدم – ۱۳۹۲ »

نیکی مظفری و زندگی با پدر

نیکی مظفری ۳۷ سال با پدرش اختلاف سن دارد، ولی عاشق اوست. او بعد از فوت مادر تنها مونس پدر بوده و مجید مظفری بـه خاطر فرزندش سال‌هاست کـه تنها زندگی میکند. نیکی مظفری میگوید:

بیوگرافی نیکی مظفری دختر مجید مظفری و همسرش + عکس نیکی مظفری

«دوست دارم برای پدرم زن بگیرم و بـه همه ی فرزندانی کـه پدر و مادران‌شان تنها هستند این موضوع را پیشنهاد می کنم. مـا بچه‌ها نباید خیلی خودخواهانه با این قضیه برخورد کنیم. مـن از سال اولی کـه مادرم فوت کرد همیشه دوست داشتم پدرم ازدواج کند، چون هر انسانی نیاز بـه یک هم صحبت و همراه دارد.»

ازدواج نیکی مظفری

نیکی مظفری تا کنون ازدواج نکرده و مجرد اسـت.

شروط مجید مظفری برای داماد

پدر نیکی مظفری در خصوص داماد ایده آل خود گفته اسـت: «شخصیت آدم‌ها برای مـن مهم اسـت. یعنی در ازدواج نیکی، مـن بیشتر بـه شخصیت طرف توجه می کنم.

بیوگرافی نیکی مظفری دختر مجید مظفری و همسرش + عکس نیکی مظفری

چون اگر او از شخصیت خوب و با ثباتی برخوردار نباشد، از لحاظ اقتصادی و درآمدزایی هم دچار مشکل خواهد شد. منظورم این اسـت کـه شخصیت خوب سرچشمه مهمی از زندگی اسـت و دارایی و… را نیز همراه خودش دارد.»

نیکی مظفری و دوستان و باشگاه محبوب فوتبالی

شقایق فراهانی و تینا پاکروان از صمیمی‌ترین دوستان نیکی مظفری هستند. علاقه‌مند بـه تیم فوتبال استقلال بوده و بازیکن محبوبش هم فرهاد مجیدی اسـت.

ورود نیکی مظفری به دنیای بازیگری

نیکی مظفری: از کودکی خیلی بـه بازیگری علاقه داشتم ودر نوجوانی بـه این نتیجه رسیدم کـه باید خیلی درست و اصولی وارد اینکار شوم. بهمین علت از تئاتر شروع کردم. نخستین‌کار تئاترم با آقای هادی مرزبان بود کـه باعث افتخارم اسـت. هم اکنون هم سر تمرین یک تئاتر بـه کارگردانی آقای حسین پاکدل هستم کـه تجربه‌ای لذت‌بخش اسـت و نکات بسیاری را از ایشان آموخته‌ام.

مجید مظفری

در ابتدا موافق ورود نیکی بـه دنیای بازیگری نبودم. در برهه‌ای از زمان بـه‌خصوص در دهه ۸۰ تعداد زیادی از دانشجویان تئاتر و بازیگری بـه‌خاطر رانت‌بازی در دنیای سینما و عدم داشتن ارتباط بیکار بودند.

بیوگرافی نیکی مظفری دختر مجید مظفری و همسرش + عکس نیکی مظفری

ضمن اینکه در آن برهه یک‌سری صحبت‌هایی علیه بازیگران در رسانه‌ ها پیچید کـه حاصل حرف‌های بی‌پشتوانه عده‌ای بود کـه متاسفانه خودشان از دنیای سینما بودند. حرف‌هایی کـه در شان خانواده سینما نبود و هیچ‌کس هم دوست ندارد درباره خانواده‌اش چنین حرف‌هایی گفته شود.

بیوگرافی نیکی مظفری دختر مجید مظفری و همسرش + عکس نیکی مظفری

عکس های نیکی مظفری + سریال های نیکی مظفری

مـن همیشه نگران این مسائل بودم و دوست داشتم این شایعات از سینما دور شود کـه خوشبختانه با ورود گروه جدید مدیریتی در سینما مانند آقای ایوبی و وزیر ارجمند آقای جنتی این اتفاق افتاد. مشوق و راهنمای نیکی در کار بازیگری بوده و هستم، اما پارتی او محسوب نمی شوم و تا بحال نشده از کارگردانی بخواهم از نیکی در کارش استفاده کند.

تا چندی پیش مجید مظفری بعنوان یک بازیگر حرفه‌ای و نامدار در میان مردم شناخته میشد، اما چندسالی اسـت کـه نام مجید و نیکی مظفری در هر جمع هنری باهم شنیده میشود. این خواست شمابوده اسـت؟

پدر: مـن همیشه با دخترم طوری رفتار کردم کـه بعنوان مشاور او پذیرفته شوم، اما تصمیم‌گیرنده خودش بوده اسـت. در کار‌هایی کـه مـن تهیه‌کننده یا از عوامل اصلی بودم، خودش پیشنهاد می‌داد کـه طراح صحنه و لباس باشد ودر ادامه بـه بازیگری گرایش پیدا کرد. دراین مورد هم مشورت کرد و مـن هم پذیرفتم.

  • محسن عبدلی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد مهم ترین نکاتی که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

همه ما در طول زندگی حتما یکبار ساعت مچی خریده ایم. ولی چرا خرید ساعت مچی انقدر سخت است و نمی شود به آسانی از آن رد شد؟ این روزها هدف از داشتن یک ساعت مچی، صرفا آگاه شدن از زمان نیست بلکه بیشتر جنبه تزیینی پیدا کرده و هدف اصلی از داشتن ساعت فراموش شده است. ساعت ها می توانند نشان دهنده استایل و شخصیت افراد باشند.

پس یک ساعت مچی شیک و باکلاس، یکی از ضروری ترین وسایلی است که هر فرد شیک پوش باید داشته باشد. داشتن یک ساعت برند نه تنها باعث می شود شما یک جنس خوب و با کیفیت را برای سال های زیادی استفاده کنید بلکه به شما اعتماد به نفس بالایی هم می دهد.

در این مقاله سعی کردیم به نکاتی اشاره کنیم که برای انتخاب ساعت مچی باید در نظر گرفت. موارد زیادی هستند که باید در خرید یک ساعت خوب در نظر گرفت. اولین نکته ای که هنگام خرید ساعت باید مد نظر داشته باشید اندازه ساعت است. باید به این نکته توجه داشته باشید که ساعتی که قصد خریدنش را دارید با سایز مچ دست شما متناسب باشد. البته هیچ استاندارد خاصی در این زمینه وجود ندارد.

اگر قرار است برای اولین بار از ساعت استفاده کنید، بهتراست ساعتی بخرید که نه خیلی تنگ و نه خیلی برای دستتان گشاد باشد. مورد دیگری که نباید در هنگام خرید ساعت فراموش کنید شکل و طرح ساعت است. این بیشتر به سلیقه شما مربوط می شود. ساعت ها به طور کلی یا گرد هستند یا مستطیل. جالب است بدانید طرح ساعت می تواند نشان دهنده ابعادی از شخصیت شما باشد.

مهم ترین نکاتی که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید

مثلا اگر ساعت مستطیل شکل استفاده می کنید، شما آدمی هستید که به نظم و انضباط اهمیت زیادی می دهید اما اگر از ساعتی استفاده می کنید که صفحه دایره ای دارد شما آدم منعطفی هستید و در برابر تغییر مقاومت نمی کنید.

رنگ ساعت هم فاکتور دیگری است که قطعا بر تصمیم شما برای خرید ساعت تاثیرگذار است. بند ساعت ها یا فلزی است یا چرمی. معمولا تطابق رنگ بند با صفحه ساعت بسیار مهم است. اگر قصد خرید یک ساعت رسمی دارید بهتر است ساعتی با طیف رنگی تیره و مخصوصا مشکی رنگ بخرید، اما اگر ساعتی می خواهید که بتوان در مهمانی ها از آن استفاده کنید بهتر است ساعت طلایی یا نقره ای بخرید. توجه به اندازه عرض ساعت هم مهم است. عرض بند ساعت باید یک دوم قطر آن باشد تا ظاهر ساعت مناسب به نظر برسد.

جنس بند ساعت نیز یکی از نکاتی است که توجه به آن هنگام خرید حائز اهمیت است. بندهای فلزی به دلیل اینکه ضخیم تر و سنگین تر از بندهای چرمی و پارچه ای هستند، برای مچ های بزرگ تر مناسب تر خواهند بود. برای انتخاب یک ساعت مچی مناسب برای سایز مچ دست تان، جنس بند هم به اندازه ی پهنای آن مهم است.

چون بندهای فلزی سنگین تر و ضخیم تر از نوع چرمی یا پارچه ای هستند، به مچ های بزرگ تر بیشتر می آیند. اما این موضوع نیز وابسته به سلیقه ی شخصی است و به عنوان مثال امکان دارد افرادی با مچ های بزرگتر، بندهای فلزی باریک را ترجیح دهند.

مهم ترین نکاتی که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید

اندازه صفحه نمایش ساعت به این دلیل که توجه زیادی به خود جلب می کند برای بسیاری از افراد بسیار مهم است. سایزصفحه نمایش ساعت مچی زنانه ظریف تر و برای آقایان بزرگتر است. به طورکلی برای خرید ساعت مچی مردانه توجه داشته باشید که محدوده ی قطر صفحه از ۳۸ میلی متر تا ۴۶ میلی متر متفاوت است و هر اندازه ای خارج از این محدوده، خیلی بزرگ یا خیلی کوچک به نظر خواهد رسید.

در برندهای مختلف اندازه صفحه نمایش متفاوت است. به طور کلی اندازه صفحه ساعت باید با اندازه مچ دستتان متناسب باشد. اگر مچ دستتان ظریف است بهتر است از ساعت کوچک تر و اگر مچ دست پهن تری دارید از ساعتی با صفحه نمایش بزرگ تر استفاده کنید.

فاکتور مهم دیگری که برای انتخاب ساعت حائز اهمیت است برند ساعت است. بهترین برند ساعت برای کشور سوئیس است. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که برند اصل را تهیه می‌کنید، بهتر است از فروشگاه‌ معتبر ساعت و نمایندگی‌های معتبر خرید کنید.

اگر قصد خرید اینترنتی ساعت مچی دارید، فروشگاه اینترنتی پل کالا، یک فروشگاه معتبر در زمینه فروش ساعت های برند است که اصل بودن ساعتها را تضمین می کند.

نوشته مهم ترین نکاتی که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

  • محسن عبدلی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد عکس و متن تسلیت شهادت امام حسن عسکری + زندگی نامه امام حسن عسکری+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

امروز عکسها و متن هایی رابه مناسبت ۸ ربیع الاول و سال روز شهادت امام حسن عسکری «ع» جمع آوری کرده ایم. امروز همچنین مروری بر زندگی نامه و فعالیت های این پیشوای بزرگ و ارجمند شیعیان نیز داریم و بیشتر با امام حسن عسکری آشنا میشویم. ایشان پدر صاحب الزمان حضرت مهدی «عج» هستند، یازدهمین پیشوای شیعیان توسط عوامل حکومتی زمان مسموم و بـه شهادت رسیدند.

عکس و متن تسلیت شهادت امام حسن عسکری + زندگی نامه امام حسن عسکری

شد عزای بـاب مظلومـت بیا یابـن الحسن

جان بـه قـربان تـو ای صـاحب عزا یابـن الحســن

عـسگری مسمـوم شد از زهـر بی‌داد و ظلم

کز غمـش سـوزد دل اهـل ولا یا بن الحــسن

شـهادت امام حــسن عسکـری تسلیـت

عکس و متن تسلیت شهادت امام حسن عسکری + زندگی نامه امام حسن عسکری

زمین و آسمان ماتـم گرفته

فضـای سامـرا را غـم گرفتـه

درون خانه‌ای مـرد جـوانی

بود درحال رنـج ونـاتوانی

جـگر خـون باز یـک معصـوم گشـته

بـه سم کینه‌ها مسموم گـشته

عکس و متن تسلیت شهادت امام حسن عسکری + زندگی نامه امام حسن عسکری

امام عسکری در احتضار اسـت

کنـارش کـودک او بی‌قرار اسـت

بگوید مهدیـا ای نور دیده

دگر وقـت رحیـل مـن رسیـده

بیا تا بوسمـت مـن بـار آخر

زِبعد مـن تـویی بر شیعـه رهبـر

عکس و متن تسلیت شهادت امام حسن عسکری + زندگی نامه امام حسن عسکری

بیـا بـابـا رسان آبـی بـه کامم

بده سوزعـطش را التیامم

عطش گفتـم حسیــن آمد بـه یـادم

بـه یاد کـام عطشانـش فتادم

چو دادش آب در سن جـوانی

امام عسکری شـد آسمانی

عکس و متن تسلیت شهادت امام حسن عسکری + زندگی نامه امام حسن عسکری

زمین محـزون این داغ عظیـمست

امام آخریـن مـا یتیم اسـت

امام آخریـن مـا کجـایی

یقینا امشـب اندر سامـرایی

امید مـا سـرت بادا سلامـت

ظـهورت را نـما بر مـا کرامـت

عکس و متن تسلیت شهادت امام حسن عسکری + زندگی نامه امام حسن عسکری

سم برجانش اثر کرد و زِپا انداختـش

بود مهلک آن قدر کـه از صدا انـداختش

سامرا شـد کربـلا و تشنـگی تکـرار شد

مهــدی‌ صاحب‌ زمان‌ را‌در عـزا انداختش

آتش‌ کین‌ شعله‌ ور‌ گردید و دامانـش‌ گـرفت

آن چنـانی کـه بـه رنـج و ابتـلا انداختــش

  • محسن عبدلی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد  صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

امروز بیوگرافی آشوان با نام اصلی اشکان خدابنده را جمع آوری کرده ایم. آشوان ازآن دست خواننده هایی اسـت کـه با نخستین کارهای خود بـه سرعت مشهور و محبوب شده اسـت. او خواننده سبک پاپ و همچنین نوازنده نیز می‌باشد. صفحه اینستاگرام آشوان بیشتر از نیم میلیون فالوور دارد کـه این رقم وی را در میان خواننده های محبوب در رده خودش قرار می‌دهد. در ادامه بیوگرافی وی را مرور میکنیم.

بیوگرافی اشوان – اشکان خدابنده

اشکان خدا بنده ملقب بـه اشوان زادۀ ۳ مهرماه ۱۳۶۹ در تهران اسـت. در رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد تهران درس خوانده اسـت. مادر اشوان طالقانی و پدرش اصالتا از دامغان اسـت. وی برداری با نام اروان دارد.

بیوگرافی اشوان ( اشکان خدابنده ) و همسرش + عکس و لیست آهنگ ها

اشوان پدر و مادر خودرا رفیق و حامی خود معرفی میکند. همچنین از دایی اش فریدون محرابی کـه در رادیو کار می کند بعنوان یکی از حامیانش برای ورود بـه عرصه‌ی موسیقی یاد میکند. وی وضع مالی اشوان مناسبی دارد.

ازدواج اشوان

اشکان خدابنده مشهور بـه اشوان هنوز ازدواج نکرده و مجرد اسـت.

اشوان و موسیقی

بیوگرافی اشوان ( اشکان خدابنده ) و همسرش + عکس و لیست آهنگ ها

او از سن ده سالگی شروع بـه آموزش و نواختن گیتار کرد. سپس از سن ۱۵ سالگی اقدام بـه یادگیری گیتار الکتریک کرد و بـه دنبال آن نواختن پیانو و آهنگسازی و نوشتن شعر را شروع نمود. اشوان مدتی درکنار بهیاد کریمی کلاس‌های سلفژ را گذراند.

فعالیت‌ ها و شهرت اشوان

بیوگرافی اشوان ( اشکان خدابنده ) و همسرش + عکس و لیست آهنگ ها

اشوان در ابتدا با ارائه تک ترانه‌هایش مانند “بهت مریضم”، “شمع‌ها رو روشن کن”، “مـن آدم رویای تـو نیستم”، “چرا گریه کردم” و بـه خصوص موزیک “تنها شدم” خودرا محبوب کرد و طرفدارانی رابه سمت خود جذب کرد و پس ازآن نخستین آلبومش رابا نام بهت مریضم را ارائه داد.

اولین کنسرت اشوان این هنرمند جوان

او در ۲۴ شهریور سال ۱۳۹۵ در سالن برج میلاد تهران نخستین کنسرت خودرا اجرا کرد و بلیط‌های کنسرتش در کمتر از ۲۴ ساعت بـه فروش رفت.

بیوگرافی اشوان ( اشکان خدابنده ) و همسرش + عکس و لیست آهنگ ها

پس از استقبال شدید از کنسرت ۲۴ شهریور، این اجرا در در ۲۷ شهریور در دو سانس دیگر هم تکرار کرد. پس ازآن کنسرت‌های متعددی را در شهر‌های مختلف برگزار کرد کـه با استقبال پر شور مردم روبه‌رو شد.

اشوان و موفقیت و سبک غربی او

بیوگرافی اشوان ( اشکان خدابنده ) و همسرش + عکس و لیست آهنگ ها

او موفقیت و نقطه‌ی قوت کار خودرا در ارائه‌ی شعر و ملودی عام پسند ودر سبک غربی، همراه با سلیقه خود می داند.

خواننده مورد علاقه اشوان

اشوان می گوید کـه از خوانندگان مجاز داخلی بـه کاوه یغمایی علاقه دارد.

اشوان و علی طباطبایی

بیوگرافی اشوان ( اشکان خدابنده ) و همسرش + عکس و لیست آهنگ ها

اشوان از طریق یک دوست مشترک با علی طباطبایی آشنا شد و با او با رابطه‌ی خوبی داشت و قرار بود کـه علی طباطبایی برگزارکننده‌ی نخستین کنسرت او باشد، ولی متاسفانه علی طباطبایی درسال ۱۳۹۴ سکته کرد و دار فانی را وداع گفت.

آهنگ‌ های اشوان

دارم عاشق میشم

تولد

منو دریاب

دوباره تـو

مـن آدم رویای تـو نیستم

شمع‌ ها رو روشن کن

چـه خوبه حالم

حواست نیست

بعد مـن

وای قلبم

قرار

هنوزم میشه

تنها شدم

قلبم جونم

چرا گریه کردم

بهت مریضم

در ادامه مرور اینستاگرام آشوان

در آخر نیز مروری داریم بر صفحه اینستاگرام آشوان و فعالیت های مجازی وی را بـه همراه هم مرور میکنیم، هم چنان با مجله پارس ناز همراه باشید.

بیوگرافی اشوان ( اشکان خدابنده ) و همسرش + عکس و لیست آهنگ ها

  • محسن عبدلی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

ناخن های درباره سلامتی مـا چـه می‌گویند؟ درست شنیدید! ناخن ها رازهای زیادی را درباره سلامت و وضعیت جسمی مـا میگویند، در واقع آنها بجز زیبایی همانند یک نمایشگر زیستی میمانند کـه بادقت کردن کافی میتوانیم بفهمیم کـه در درون بدن مـا چـه می گذرد. در ادامه بحث امروز بطور مفصل، درباره رابطه ناخن ها و سلامتی صحبت می‌کنیم. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

رنگ ناخن

رنگ زرد ناخن ها نشان دهنده التهاب قارچی اسـت و اگر زود درمان نشود ناخن ها بـه سبز تغییر رنگ داده و شکننده می‌شوند. از عوامل دیگر زرد شدن ناخن ها پیری، مشکلات کبدی در اثر سیگار کشیدن و استفاده دائم از ناخن های مصنوعی بامواد بی کیفیت اسـت. ناخن های سفید با خطوط صورتی رنگ نشان دهنده مشکلات قلبی، کلیه، دیابت و برخی مشکلات کبدی مثل هپاتیت و سیروز اسـت.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

اگر ناخن ها رنگ پریده هستند کمبود تغذیه ای یا مشکلات گردش خون دارید کـه مانع از رسیدن خون بـه ناخن ها می‌شود. ناخن های قرمز تیره نشان دهنده بیماری های قلبی اسـت. اگر قرمزی ناخن ها بـه کوتیکول ها و کناره های ناخن گسترش پیدا کند نشان دهنده بیماری خودایمنی لوپوس اسـت. رنگ آبی یا بنفش ناخن ها یعنی ناخن بـه اندازه کافی اکسیژن دریافت نکرده اسـت.رنگ های دیگر نیز از علائم برخی بیماری های دیگر هستند.

بافت ناخن

ناخن های شکننده با کم کاری تیروئید مرتبط هستند. ناخن های خشک نشان دهنده کمبود ویتامین های A، C و ویتامین B7 مشهور بـه بیوتین اسـت. علت دیگر آن میتواند استفاده بیش از حد از لاک پاک کن باشد. خطوط عمودی روی ناخن ها مثل چین و چروک های روی پوست از علایم پیری اسـت. اما اگر در جوانی متوجه این علائم روی ناخن ها شدید کمبود ویتامین B12 یا منیزیم دارید.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

خطوط افقی یا نتیجه زخم روی ناخن هاست. یا علائم بیماری هایی با تب بالا مثل مخملک یا ذات الریه اسـت. ناخن های حفره دار نشان دهنده بیماری های پوستی مثل اگزما، پسوریازیس یا درماتیت اسـت. بـه علاوه ممکن اسـت از علائم بیماری آرتریت التهابی کـه بـه مفاصل آسیب می‌رساند نیز باشد.

رشد ناخن

ناخن های قاشقی بـه ناخن هایی میگویند کـه هنگام رشد لبه های آن بـه سمت بیرون برآمده میشود و علت آن بیماری هموکروماتوز اسـت. این بیماری زمانی کـه بدن بیش از حد آهن تولید کند ایجاد میشود. دلایل دیگر ناخن های قاشقی کم خونی، بیماری های قلبی و گردش خون ضعیف نیز می‌تواند باشد.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

ناخن های چماقی. وقتی ناخن ها بزرگ و گوشه ناخن ها بـه سمت پایین رشد می‌کند بـه آن ناخن چماقی میگویند. علت این مشکل کمبود اکسیژن در خون اسـت. البته این مشکل را می‌توان با بیماری های کلیه و کبد، بیماری های قلبی و یا بیماری ایدز نیز مرتبط دانست. ناخن هایی کـه هنگام رشد از پوست جدا میشوند نشان دهنده پرکاری تیروئید هستند.

ویژگی های دیگر ناخن

خطوط تیره روی ناخن ها ممکن اسـت نشانه نوعی سرطان پوست باشد. بنابر این حتی اگر دردی هم احساس نکردید بـه محض دیدن چنین نشانه ای باید سریع بـه دکتر مراجعه کنید.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

بـه اعتقاد خیلی ها خطوط سفید روی ناخن ها نشان دهنده کمبود کلسیم اسـت اما این باور کاملا نادرست اسـت. این خطوط نشانه رژیم غذایی نامتعادل و کمبود پروتئین اسـت. پوست قرمز و متورم اطراف ناخن ها نشان دهنده التهاب اسـت. این التهاب باکتریایی پارونیشیا نام دارد.

و در ادامه سرنخ هایی که ناخن ها از مشکلات بدن به ما می دهند

آیا می‌دانستید کـه ناخن ها می‌توانند سرنخ هایی در رابطه با سلامتی شـما بدهند؟ لکه های روی ناخن و یا خطوط آن هر کدام بـه نوعی نکاتی رابه شـما متذکر میشوند، نکاتی درباره سلامتی قلب، کلیه و ریه. این متن را بخوانید تا بـه آنها پی ببرید.

ناخن های رنگ پریده

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

کم خونی – نارسایی احتقانی قلب – بیماری کبد – سو هاضمه

ناخن های سفید

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

ناخن های سفید با لبه های تیره نشان دهنده بیماری کبدی مثل هپاتیت می‌باشد. همان طور کـه در تصویر می‌بینید رنگ انگشت ها نیز زرد اسـت کـه یکی از نشانه های بیماری کبد اسـت.

ناخن های زرد

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

یکی از دلایل زرد شدن ناخن ها، بیماری های قارچی اسـت. لایه زیر ناخن جمع شده و ناخن ها نازک و چروک میشوند. این نشانه در ناخن ها هم چنین میتواند علائم بیماری های مربوط بـه تیروئید، ریه، دیابت و پسوریازیس باشد.

ناخن های مایل به آبی

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

این نشانه در ناخن ها از علائم کمبود اکسیژن بدن اسـت.و هم چنین نفخ و بیماری های قلبی

ناخن های موج دار

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

ناخن های موج دار نشان دهنده بیماری های پسوریازیس و آرتریت های التهابی هستند. دراین حالت لایه پوست زیر ناخن ها بـه رنگ قرمز کم رنگ می‌شود.

ناخن های ترک خورده

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

ناخن های خشک و شکننده کـه مدام ترک برمی دارند، بـه بیماری های تیروئیدی ارتباط دارند. ترک های با لبه های زرد بـه عفونت های قارچی اشاره دارند.

شیارهای پف کرده ناخن

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

اگر پوست اطراف ناخن قرمز و پف کرده باشند نشاندهنده بیماری هایی چون لوپوس و انواع بیماری های بافتی می باشند. عفونت نیز باعث ایجاد التهاب و کبودی در اطراف ناخن می‌شود.

خطوط سیاه زیر ناخن

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

خطوط سیاه زیر ناخن نشاندهنده نوعی سرطان پوستی بنام ملانوم اسـت.

جویدن ناخن

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

جویدن و کندن مدام ناخن ها از علائم بیماری روانی بنام وسواس فکری عملی می باشد. اگر میبینید کـه جلوی خودتان را بگیرید حتماً بـه دکتر مراجعه کنید.

و در ادامه همین بحث چگونه عادت ناخن جویدن را ترک کنیم؟

اگر شـما هم از کسانی هستید کـه بـه ناخن جویدن یا دیگر عادات مانند پیچاندن موها یا ضربه زدن با انگشت روی سطوح مختلف عادت دارید باید بدانید کـه این عادات طبق معمولً در دوران کودکی شکل می‌گیرند. حدود نیمی از بزرگسالان بـه عادت جویدن ناخن مبتلا هستند اما نزدیک بـه ۷۵ درصد از این افراد با رسیدن بـه سن ۳۵ سالگی دست از این عادت خود خواهند کشید.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

عادت های عصبی مانند ناخن جویدن طبق معمولً رفتارهای ناخودآگاه و غیرآگاهانه ای هستند کـه بدلیل اضطراب، استرس یا خستگی و کلافگی آنها را تکرار می‌کنید. افرادی کـه ناخن می جوند بـه یک اختلال بنام «آنیکوفاژی» «onychophagia» مبتلا هستند. یکی از جوانب ناخوشایند ناخن جویدن این اسـت کـه از لحاظ اجتماعی رفتاری غیر قابل قبول می باشد؛ ناخن های زبر و دندانه دار و خورده شده ظاهر زیبایی ندارند.

کلاً ناخن جویدن کار جالبی درنظر گرفته نمیشود و البته نیست. عده ای از افراد چنان ناخن هایشان را می جوند کـه از انگشت هایشان خون جاری میشود یا آنقدر دراین امر زیاده روی کرده اند کـه دیگر تقریبا ناخنی برای آنها باقی نمانده اسـت. اما تنها مشکل زیبا نبودن انگشتان نیست زیرا اینکار میتواند تاثیر منفی بر روی سلامتی شـما نیز داشته باشد.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

وقتی کـه شـما ناخن هایتان را می جوید، در واقع بین دهان و انگشتتان مبادله باکتری انجام می‌شود. اگر گوشه های ناخن و بـه اصطلاح ریشه ناخن را بجوید این باکتریها وارد زیر ناخن خواهند شد. علاوه بر این با اینکار ممکن اسـت صدمات دائمی و جبران ناپذیری بـه ناخن ها، لثه و دندان هایتان وارد کنید.

از ناخن های مصنوعی استفاده کنید

اگر ناخن های خودرا می جوید و تا کنون در ترک این عادت موفق نبوده اید بهتر اسـت برای مدتی از ناخن های مصنوعی استفاده کنید. امروزه انواع مختلفی از این نوع ناخن ها وجوددارد کـه از مواد متنوعی ساخته شده و ظاهر زیبایی نیز دارند.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

علاوه بر این‌کـه این ناخن ها ظاهر زیبایی رابه دستها و انگشتان شـما می بخشند بلکه باعث میشوند کـه دیگر رفته رفته ناخن جویدن را کنار بگذارید. اگر این روش یا مانیکور کردن نیز بـه نتیجه دلخواه منجر نشد سعی کنید روی ناخن هایتان را چسب بزنید یا تا جاییکه امکان دارد دستکش بـه دست داشته باشید. شاید این روشها کمی غیرطبیعی و عجیب باشد اما بسیار موثر خواهند بود.

به یک عادت دیگر روی بیاورید

همانگونه کـه تعداد زیادی از سیگاری ها میدانند، دست برداشتن از عادت کار بسیار سختی می‌تواند باشد و جویدن ناخن نیز از این امر مستثنی نیست. گرچه هیچوقت بشما توصیه نمیکنیم کـه عادت ناخن جویدن رابا عادتی خطرناک تر مانند سیگار کشیدن جای گزین کنید اما عادت های کم ضررتری نیز وجوددارد کـه میتوانید با روی آوردن بـه آنها عادت جویدن ناخن را کنار بگذارید.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

از این روشها میتوان بـه زمزمه کردن، ضربه زدن با انگشت روی سطوح، جویدن آدامس و یا خوردن آبنبات اشاره کرد. یکی از مشکلات عادت های جای گزین این اسـت کـه اگر موثر نیز واقع شوند «کـه در تعداد زیادی از موارد اینطور نیست» بعد از مدتی گرفتار یک عادت ترک نشدنی دیگر میشوید کـه بـه اندازه همان عادت قبلی شـما را درگیر خود می‌کند.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

برای مثال کسانی کـه بـه خوردن آبنبات روی می آورند میتواند مشکل آفرین باشد زیرا این عادت جدید نگرانی از خراب شدن دندان ها و افزایش وزن رابه نگرانی ها و استرس های قبلی نیز اضافه میکند. اگر نتوانید روشی جای گزین و کم ضررتر برای ترک عادت جویدن ناخن پیدا کنید بهتر اسـت بـه روشهای درمانی روی بیاورید.

از سیستم رفاقتی استفاده کنید

اگر شـما هم مانند تعداد زیادی از افراد دیگر هنگام انجام دادن یک کار همراه با دیگران بـه نتایج بهتری دست پیدا می‌کنید بهتر اسـت برای ترک عادت جویدن ناخن نیز از همین اصل سود ببرید. تعداد زیادی از کسانی کـه با مشکل جویدن ناخن مواجهند طبق معمولً بـه سراغ کسانی می‌روند کـه انها نیز با همین مشکل دست و پنحه نرم کرده و قصد ترک آنرا دارند.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

اصل ساده داشتن شخصی دیگر کـه هدف مشترکی با شـما داشته و میتوانید در مسیر رسیدن بـه این هدف روی او حساب کنید کمک زیادی بـه ترک کردن عادت جویدن ناخن خواهد کرد. هم چنین ترک کردن این عادت با اشخاص و گروه های دیگر بشما این امکان میدهد کـه نکات و استراتژی های موثر رابا یک دیگر در بین بگذارید.

واقعیت این اسـت کـه هر روشی کـه برای دیگران موثر واقع شود می‌تواند در مورد شـما نیز همان میزان تاثیر را داشته باشد. یکیدیگر از دلایل همراه شدن با دیگران دراین راه این اسـت کـه در تعداد زیادی از موارد این افراد دلایل مشابهی برای روی آوردن بـه جویدن ناخن دارند. بـه عبارت دیگر افرادی کـه دارای یک عادت ناخوشایند مشترک هستند ممکن اسـت گذشته و دلایل مشترکی برای اینکار داشته باشند.

بدین ترتیب ملاقات کردن با این افراد و تشکیل گروه های کوچک و بزرگ میتواند باعث ریشه یابی علل روی آوردن بـه جویدن ناخن شود. البته نمیتوان یک روش خاص را برای تمامی کسانی کـه بـه مشکل جویدن ناخن دچار هستند بکار برده و نتیجه یکسان گرفت زیرا تعداد زیادی از افراد علاقه ای بـه همراهی دراین زمینه با دیگران و حضور در گروه ها نیستند و دوست ندارند در مورد احساسات و مشکلات شخصی شان صحبت کنند.

مشکل را از طریق ریلکسیشن حل کنید

بخاطر برخی دلایل و برای عده ای از افراد، جویدن ناخن روشی برای کاهش استرس و نگرانی اسـت. اگر این موضوع در مورد شـما نیز صدق می‌کند، شاید استفاده از روشهای ریلکسیشن یا تکنیک های کاهش استرس بتواند بر عطش شـما برای جویدن ناخن غلبه کند. این روشهای درمانی میتوانند در کاهش استرس و نگرانی کـه در تعداد زیادی از موارد ریشه مشکل جویدن ناخن هستند موثر واقع شوند.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

ریلکسیشن می‌تواند از طریق آرام سازی محیط اطراف نیز نقش مثبتی داشته باشد. برای مثال نوشیدن چای های مخصوص یا استفاده از لوسیون هایی کـه بوی آرام بخشی دارند بسیار موثر خواهد بود. هم چنین بـه گفته کارشناسان روشهای خاص نفس کشیدن مانند نفس عمیق کشیدن یا نفس کشیدن سریع میتواند باعث کاهش استرس و نگرانی شده و متعاقباً اشتیاق شـما برای ناخن جویدن را کاهش دهد.

از روش تصویر سازی موفقیت استفاده کنید

ظاهر افراد در جوامع انسانی بسیار مهم اسـت و تعداد زیادی از مـا بـه سختی تلاش می‌کنیم کـه بهترین ظاهر را داشت باشیم. رسیدن بـه چنین شرایطی هم زمان با جویدن ناخن ها میتواند کار بسیار سختی باشد. جویدن ناخن ظاهر ناخوشایندی بـه انگشتان مـا خواهد داد بهمین دلیل تعداد زیادی از کسانی کـه ناخن های خودرا می جوند همواره سعی دارند دست هایشان را پنهان کرده یا دست کم دست هایشان را در حالت بسته قرار دهند.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

اگر شـما هم بخاطر ناخن های جویده شده خود احساس ناخوشایندی دارید باید بدانید کـه استفاده از تصویرسازی مثبت می‌تواند یک انگیزش قوی برای کنار گذاشتن این عادت ناخوشایند باشد. برای مثال میتوانید با عکس گرفتن از ناخن های سالم و جویده نشده در اطرافتان، مشوقی برای دست برداشتن از ناخن جویدن پیدا کنید. البته می‌توانید ار زوش های تصویرسازی دیگر نیز استفاده کنید.

همیشه ناخن هایتان را آراسته و تمیز نگه دارید

برای تعداد زیادی از کسانی کـه ناخن های خودرا می جوند، حل کردن مشکل ناخن های جویده شده بر استرس و نگرانی انها می افزاید. یکی از راه های غلبه بر این مشکل این اسـت کـه سعی کنید ناخن هایتان را همواره آراسته نگه دارید. سعی کنید همواره یک جعبه کامل مانیکور همراه داشته باشید.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

درصورت همراه داشتن یک ست کامل مانیکور یا حتی یک سوهان ساده میتوانید بدون گاز گرفتن و کندن ناخن های شکسته یا ریشه ریشه شدگی های ناخن، آنها را مرتب کنید. هر هفته یکبار ناخن های دستتان را مانیکور کنید. ابتدا با کوتاه کردن ناخن هایتان [البته اگر چیزی از آنها باقی گذاشته اید] شروع کنید. سپس با استفاده از سوهان انها را مرتب نمایید.

برای چند دقیقه انگشتانتان را دریک ظرف آب گرم کـه در آن مقداری روغن یا لوسیون زیتون ریخته اید فرو ببرید. سپس آرام آرام پوسته های ایجاد شده رابا یک تکه پارچه کتانی پاک کنید. دست هایتان را خشک کرده و یک‌بار دیگر لوسیون یا کرم مخصوص روی انگشتان بمالید. اگر می‌توانید بهتر اسـت هرماه چند بار مانیکور حرفه ای انجام دهید زیرا هزینه کردن برای اینکار میتواند محرکی شود برای این‌کـه کمتر ناخن هایتان را بجوید.

از یک بازدارنده استفاده کنید

اگر هیچکدام از روشهای قبلی موثر واقع نشد میتوانید بـه سمت بازدارنده ها بروید. در داروخانه ها طبق معمولً کرم ها، روغن ها و براق کننده های ناخنی وجوددارد کـه برای جلوگیری از ناخن جویدن طراحی شده اند. ازآن جاییکه جویدن ناخن یک عادت غیرآگاهانه اسـت، درصورت استفاده از این مواد بازدارنده وارد مرحله آگاهانه خواهید شد زیرا مزه این مواد طوری اسـت کـه:

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

با تماس زبان با ناخن بـه شدت شـما را تحریک کرده و متوجه می‌شوید کـه دستتان رابه سمت دهانتان برده اید. در واقع این مواد طبق معمولً مزه تندی دارند کـه جویدن ناخن را از مرحله ناخودآگاهی وارد مرحله خودآگاهی می‌کند. ترکیباتی کـه دراین مواد استفاده می‌شود طبق معمولً مزه خاصی دارند کـه ازآن میان میتوان بـه عصاره فلفل هندی با مزه تند و ساخارید دناتونیوم با مزه تلخ اشاره کرد.

ماده اخیر ترکیبی غیرسمی بوده کـه طبق معمولً بـه ترکیبات سمی مانند ضدیخ افزوده میشود تا مانع از خورده شدن آن توسط کودکان و حیوانات گردد. برخی نیز از بازدارنده های خانگی استفاده می‌کنند کـه برخلاف مواد بازدارنده خیلی زود شسته شده و دوام چندانی روی ناخن ندارند. تعداد زیادی از کسانی کـه عادت جویدن ناخن دارند توانسته اند بـه کمک این روش عادت خودرا ترک کنند.

در حالیکه برخی پس از مدتی بـه آن مزه های ناخوشایند عادت کرده یا از اعمال انها روی ناخن های خود دست برداشته اند. برخی نیز از بازدارنده های دیگری مانند دستبندها استفاده می‌کنند کـه بـه انها یادآوری می‌کند ناخن هایشان را نجوند. اگر عادت ناخن جویدن شـما بـه دندان هایتان آسیب جدی وارد کند نیز دندانپزشکان می‌توانند محافظ های خاصی برای دندان هایتان بسازند کـه مانع از جویدن ناخن خواهد شد.

حواس خود را پرت کنید

وقتی کـه متوجه عادت ناخوشایند خود در زمینه ناخن جویدن شدید باید سعی کنید کـه این انرژی را در مسیر دیگری بکار بگیرید. این موضوع برای برخی بدین معنی اسـت کـه دست هایشان را سرگرم و مشغول نگه دارند تا بدین ترتیب بـه صورت ناآگاهانه نیز دست هایشان رابه سمت دهانشان نبرند. استفاد از توپ های کاهش استرس استفاده کرد کـه در واقع یک توپ لاستیکی اسـت کـه در کف دست قرار داده و آنرا فشار میدهید.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

وقتی کـه خودرا در حال جویدن ناخن دیدید بهتر اسـت خیلی سریع بـه سراغ این توپ بروید. اگر بـه اینکار ادامه دهید عطش شـما برای جویدن ناخن فروکش خواهد کرد. اگر دوست دارید کار موثر و منتج بـه فایده ای بزنید بهتر اسـت سمت کارهایی بروید کـه دست های شـما را برای مدت طولانی بـه صورت مداوم درگیر خواهد کرد مانند طراحی، نقاشی، دوختن یا بافندگی.

علت جویدن ناخن را پیدا کنید

شاید فکر کنید کـه وقتی پای ناخن جویدن بـه میان می‌آید هیچ دلیل خاص یا چرایی برای اینکار وجود ندارد. دراین صورت خواهید گفت کـه ناگهان یک روز خودرا در حال جویدن ناخن یافته اید و آنقدر اینکار را ادامه داده اید کـه بـه یک عادت تبدیل شده اسـت.شاید این داستان در مورد عده ای از افراد صدق کند اما برای بسیاری دیگر دلایل خاصی در پشت این عادت وجوددارد کـه می‌تواند کلافگی، استرس، ترس یا اضطراب باشد.

ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی

شاید نخستین روزی کـه ناخنتان را جویده اید نخستین روز مدرسه یا نخستین شبی بوده کـه بیرون از خانه خوابیده اید. ناخن جویدن دراین موارد یک روش فیزیکی برای کاهش استرس، ترس و نگرانی کـه حس کرده‌اید بوده اسـت. اگر دلیل و انگیزه ناخن جویدن خودرا پیدا کنید میتوانید روش سازمان یافته و موثرتری را برای مقابله با آن پیدا کنید.

برای مثال هنگامیکه خودرا در حال ناخن جویدن یافتید شرایط روحی و افکار آن لحظه خودرا دریک دفترچه یادداشت کنید، مکانی کـه در آن هستید را مشخص کنید، کاری کـه مشغول آن هستید را بنویسید، احساسی کـه در ان لحظه چـه از لحاظ جسمی و چـه روحی دارید یادداشت کنید. اگر برای مدتی این را ادامه دهید با کمی تجزیه و تحلیل علت را پیدا خواهید کرد.

اکنون کـه دلیل را پیدا کرده‌اید راهی برای حل کردن آن پیدا کنید. اگر نتوانید منبع استرس را حذف کنید میتوانید کار دیگری انجام دهید. اگر در سر کار احساس خستگی و کلافگی میکنید بـه یک پیاده روی کوتاه مدت بروید یا کمی آب بنوشید. اگر سفر با هواپیما شـما را نگران می‌کند مقدار کافی روزنامه و مجله یا کتاب یا هر چیز خواندنی همراه خود داشته باشید، یا حتی لپ تاپی کـه بتوانید با آن فیلم نگاه کنید.

نوشته ناخن ها درباره سلامتی چه می گویند؟ | رابطه ظاهر ناخن ها و سلامتی اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

  • محسن عبدلی

در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

امروز انواع تعبیر خواب شراب خوردن و نوشیدن مشروب را جمع آوری کرده ایم. طبق معمول تعابیر برعکس چیزی هستند کـه مـا در خواب می‌بینیم اما برای همه ی خواب ها آن گونه نیست و گاه گاه با همان معنا در بیداری رو بـه رو می‌شویم. معبران اسلامی خوردن شراب را دست یابی بـه مال حرام می‌دانند، اما معبرین غربی خوردن شراب را سمبل بزم و شادی میدانند، در ادامه تمامی تعبیرها از معبران شرقی و غربی را بررسی می‌کنیم.

امام صادق «ع» می‌فرمایند:

تعبیرهای شراب عبارت‌اند از:

= مال حرام مصرف خواهی کرد

= ازدواج

= نعمت.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

اگر در خواب ببینید کـه شراب مینوشید دو حالت دارد. چنانچه شراب رابه نیت یک ماده سکر آور میخورید ارتکاب گناه و تحصیل مال حرام اسـت و اگر بـه قصد تبرید و فرح و انبساط مینوشید اقدام خیر و تحصیل مال حلال اسـت و نعمت و فراوانی.

ابن سیرین می گوید:

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

تعبیر خواب شراب، مال حرام می باشد. اگر ببینی در میان شراب غرق شده‌ای گرفتار فتنه می شوی. اگر در خواب ببینی در خانۀ خودت شراب‌های فراوانی داری، تعبیرش این اسـت کـه بـه اندازه آن از شخصی زمیندار و صاحب و ملک و املاک بـه تـو سود و منفعت میرسد.

تعبیر خواب مشروب خوردن

ابن سیرین می گوید: اگر در خواب ببینی شراب می خوری، تعبیرش این اسـت کـه بـه اندازه آن مال حرام بـه دست می‌آوری.

جابر مغربی می گوید:

اگر ببینی شراب رابا آب مخلوط کرده‌ای و میخوری، ربا و نزول می خوری

بعضی از تعبیرگران نیز گفته‌اند:

مال حرام بـه دست می‌آوری

تعبیر خواب شراب فروختن چیست؟

امام صادق «ع» می‌فرمایند: تعبیر شراب فروش، انسانی اسـت کـه دائماً بـه دنبال دعوا و درگیری و فتنه می باشد.

و در ادامه: تعبیر جام «پیک» شراب و خوردن مشروب از تمام مفسرین

دیدن شراب در خواب نمادی از جشن و سرور، بزم و پایکوبی، خوشحالی و موفقیت اسـت. دراین صورت شـما از روند زندگی خود بیش از اندازه راضی و شادمان هستید و بـه این ترتیب تمامی امورات خودرا متوقف می‌کنید تا مدتی در آرامش بـه سر ببرید و از آنچه تاکنون برای بـه دست آوردن آن سخت تلاش کرده‌اید لذت ببرید.

تعبیر خواب جام شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

جام شراب در خواب نمادی از شادی و بارداری اسـت. اگر در خواب ببینید کـه جام شراب می شکند، تعبیر آن از دست دادن خوشحالی و سقط جنین اسـت.

تعبیر خواب بطری شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

اگر در خواب بطری شراب را ببینید اما قادر بـه نوشیدن ازآن نباشید، تعبیر آن اسـت کـه شـما بزودی با کسی در مورد چگونه گذراندن اوقات فراغت یا پول خود بحث و مشاجره خواهید داشت. اگر در خواب ببینید کـه بطری شراب می شکند، این خواب نشان دهنده افراط و زیاده روی در تمایلات و هوی و هوس اسـت.

تعبیر خواب جام شراب خالی

دیدن جام خالی از شراب در خواب نشان دهنده آن اسـت کـه بیش از اندازه امیدوار هستید و احتمالا در آینده ای نزدیک ناامید و مایوس خواهید شد.

تعبیر خواب شراب شیرین

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

دیدن شراب شیرین در خواب نشان دهنده آن اسـت کـه در کار یا خدمات حرفه ای خود بـه موفقیت دست خواهید یافت. شـما باید بـه دوستی ها و روابط قدیمی خود اعتماد کنید تا بتوانید این موفقیت های شیرین را حفظ کنید.

تعبیر خواب شراب سفید

دیدن شراب سفید در خواب نشان دهنده آن اسـت کـه خودتان میتوانید با تلاش و کوشش بـه هرچیزی برسید اما در کمک گرفتن از دیگران با سختی ها و مشکلاتی روبه‌رو خواهید شد.

تعبیر خواب شراب قرمز

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

دیدن شراب قرمز در خواب نشان دهنده آن اسـت کـه شـما از حمایت های موثر و قدرتمندی در زندگی برخوردار هستید کـه بشما کمک می‌کند تا بـه ثروت و افتخارات خود دست یابید. این حمایت ها تاثیری ماندگار و مادام العمر بر کار و اعتبار شـما خواهند داشت.

تعبیر خواب شراب ریخته

دیدن شراب ریخته در خواب نشان دهنده آن اسـت کـه فردی کـه پیش از این حامی و طرفدار شـما بوده اکنون بـه شایعه پراکنی و غیبت در مورد شـما پرداخته اسـت.

تعبیر خواب شراب درست کردن

اگر در خواب ببینید کـه شرابی از انگور درست می‌کنید، تعبیر آن اسـت کـه ارثی غیرمنتظره یا پول بسیار زیادی دریافت خواهید کرد. بـه این ترتیب میتوانید با صبر و بصیرت سودها و منافع خودرا چند برابر کنید.

تعبیر خواب خریدن شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

اگر در خواب ببینید کـه در حال خریدن شراب هستید، تعبیر آن اسـت کـه شـما در نهایت قادر بـه حل اختلافی طولانی مدت و قدیمی خواهید شد. خودرا برای صرف مقداری پول و تهیه هدایایی برای جبران ناراحتی های گذشته خود با شخص مورد نظر آماده کنید.

تعبیر خواب ریختن و پاشیدن شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

اگر ببینید کـه شراب از دست شـما می ریزد و پاشیده میشود، نشان دهنده معامله ای خوب و سودی بزرگ اسـت. شـما از منطقه امن خود خارج خواهید شد و بـه موفقیت های بزرگی دست خواهید یافت.

تعبیر خواب تف کردن مشروب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

اگر در خواب ببینید کـه شراب داخل دهان خودرا تف می‌کنید، نشان دهنده آن اسـت کـه فردی شـما را تحریک یا اغوا کرده تا دست بـه ارتکاب گناهی مثل رابطه ای نامشروع بزنید. این خواب نشان دهنده مقاومت شـما در برابر این اغواگری ها و وسوسه ها اسـت.

تعبیر خواب مست شدن با مشروب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

اگر در خواب ببینید کـه شراب خورده و مست شده اید، نشان دهنده احساسات جنسی یا شهوانی شـما اسـت. شـما خودآگاهی خودرا از دست داده اید و احساسات شـما مدیریت تان را در اختیار گرفته اند.

تعبیر خواب نوشیدن شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

اگر در خواب ببینید کـه شراب را در حد اعتدال و میانه روی نوشیده و مست نمی‌شوید، تعبیر آن اسـت کـه شـما عشق و رابطه ای جدید پیدا خواهید کرد.

تعبیر خواب خراب یا فاسد شدن شراب

اگر در خواب ببینید کـه شراب شـما فاسد یا خراب شده اسـت، نشان دهنده آن اسـت کـه شـما قربانی نقشه ای هوشمندانه خواهید شد.

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

مراقب پیشنهادها یا ترفیع هایی باشید کـه شدیدا وابسته بـه محدودیت های زمانی یا شرایطی خاص هستند. این خواب نشان دهنده آن اسـت کـه شـما پول و سرمایه خودرا در معاملاتی کـه پیشنهاد می‌شود از دست می‌دهید.

تعبیر خواب سر کشیدن بطری شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

اگر در خواب ببینید کـه مستقیما بطری شراب را سر می‌کشید، این خواب هشداری اسـت و بشما پیام می‌دهد کـه در زندگی واقعی خود شدیدا بـه چیزی اعتیاد دارید. شـما تمام نظارت خودرا از دست داده اید ودر برابر امیال و خواسته های خود تسلیم شده اید.

تعبیر خواب کارخانه شراب سازی

کارخانه شراب سازی در خواب نشان دهنده تمایل شـما بـه لذت بردن از تمام چیزهایی اسـت کـه زندگی بشما میدهد. شاید دوست دارید از داشته های خود لذت بیشتری ببرید.

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

یا میخواهید یاد بگیرید کـه چگونه بـه بیشترین رضایت از زندگی خودتان برسید. هم چنین دوست دارید اوقات خوش زندگی شـما پایدار باشند و لذت و شادمانی خودرا با دیگران تقسیم کنید.

تعبیر خواب انبار شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

دیدن انبار شراب در خواب نشان دهنده تمامی تجربه ها و خاطرات گذشته تان اسـت. شـما همه ی آنها را جایی درون خود پنهان کرده‌اید و دوست دارید هر زمان کـه میخواهید بـه انها دسترسی داشته باشید. این خاطرات برای شـما درد و شادی مشترک بـه همراه دارند.

تعبیر خواب شراب هدیه

اگر در خواب ببینید کـه شراب را بعنوان هدیه می‌دهید یا می‌گیرید، نشان دهنده آن اسـت کـه خبر هـای خوبی میدهید یا دریافت میکنید. این خبر هـای خوب آن قدر باارزش هستند کـه باید برای انها جشن بگیرید.

تعبیر خواب چشیدن شراب

اگر در خواب ببینید کـه مزه شراب را امتحان می‌کنید، این خواب نشان دهنده قرار ملاقاتی اسـت کـه در آن رابطه و کیفیت آنرا مورد محاسبه قرار می‌دهید.

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

شاید بـه مراحل دیگری از رابطه عاشقانه تان وارد میشوید یا میخواهید حوزه های متفاوتی از زندگی را تجربه کنید. با این وجود، هنوز برای متعهد شدن آماده نیستید.

تعبیر خواب قفسه ای از شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

دیدن قفسه ای از شراب در خواب نشان دهنده آن اسـت کـه شـما بـه استقبال تغییرات جدیدی در زندگی میروید. احتمالا تجربه ها یا خاطراتی را از زندگی خود حذف میکنید یا در موقعیت های شاد و لذت بخش متعدد تجربه ها و خاطراتی رابه زندگی خود اضافه میکنید. ابتدا برای رسیدن بـه اهداف راحت تر برنامه ریزی کنید.

تعبیر خواب خنک کننده شراب

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

اگر در خواب ببینید کـه برای ذخیره کردن شراب از دستگاه خنک کننده شراب استفاده می‌کنید، نشان دهنده آن اسـت کـه شـما قادر خواهید بود از مشکلات کوتاه مدت خود پیشگیری کنید. این خواب نشان دهنده آن اسـت کـه باید دارایی های خودرا پس انداز کنید تا بزودی جشنی را برپا کنید.

تعبیر خواب درب باز کن بطری شراب

اگر در خواب ببینید کـه از درب باز کن برای باز کردن درب بطری شراب استفاده میکنید، نشان دهنده آن اسـت کـه فردی برای گرفتن تصمیم مهمی بشما کمک خواهد کرد.

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

راه رسیدن بـه این موقعیت را یادداشت کنید. شاید برای دریافت کمک مورد نیاز خود با دشواری ها و پیچیدگی هایی روبه‌رو شوید. اگر بتوانید این مساله را حل و برطرف کنید، قادر هستید کـه بـه جشن و شادی بپردازید.

تعبیر خواب مغازه شراب فروشی

دیدن مغازه شراب فروشی در خواب نشان دهنده این اسـت کـه شـما بـه توصیه هایی نیاز دارید تا خودرا از مشکلات نجات دهید. شاید انتخاب های زیادی داشته باشید کـه بشما راه های متعددی برای حرکت رو بـه جلو را نشان میدهند.

تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟

همه ی آنها تصمیم هایی مناسب و موثر بنظر میرسند. اگر روند فکری خودرا بر پایه اولویت های پیشین یا افراد با تجربه قرار دهید، میتوانید خودرا از یاس و ناامیدی دور نگه دارید.

نوشته تعبیر خواب شراب خوردن | نوشیدن مشروب در خواب چه معنایی دارد؟ اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

  • محسن عبدلی


در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم در مورد فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی+ جزئیات کامل و عکس صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد و با دادن نظرات ما در بهبود کیفیت سایت یاری نمایید.

آیا تا بحال از فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی فکر کرده‌اید؟ بله! نماز خواندن از نظر علمی و برای جسم انسان نیز فواید بسیار زیادی دارد. هم چنان کـه چندی پیش هم بعضی محققان از فایده های سجده برای تمرکز و آرامش درونی سخن گفته بودند، امروز نیز فواید بیشتری از اقامه نماز را برای شـما شرح می‌دهیم، همچنین امروز فواید معنوی نماز خواندن را هم بشما خواهیم گفت. با پارس ناز همراه باشید.

اصولی پایه‌ ای نماز

نماز یکی از ۵ رکن اصلی اسلام اسـت، کـه پایه و اساس زندگی اسلامی را تشکیل می دهد و بـه جا آوردن آن واجب محسوب می شود. این پنج رکن اصلی اصول دین یا پنج ستون اسلام نامیده میشوند. خود نماز از حرکات و بیاناتی بنام رکعت تشکیل می شود کـه تکرار میشوند. اصولا «بـه ترتیبی مشخص» یک رکعت نماز تشکیل می شود از:

= اقامه «ایستادن»

= خم شدن «رکوع»

= اقامه دوم «دوباره ایستادن»

= بـه خاک افتادن «سجود/سجده»

= نشستن

= بـه خام افتادن دوباره «سجود/سجده‌ی دوم»

= دوباره نشستن

تمام این حرکات یک رکعت محسوب می شوند. بخاطر تفاوت‌ در تفسیرهای صورت گرفته از اسلام چندین مکتب «مذهب» دراین دین وجوددارد، و هر یک احتمالا در جزئیات مربوط بـه آیین نیایش تفاوت‌های اندکی باهم دارند. بر مسلمانان واجب اسـت پنج وعده در روز نماز بخوانند، و هر وعده از چند رکعت تشکیل شده اسـت. این پنج وعده نماز روزانه عبارتند از:

= فجر «نماز صبح»، در سپیده دم یا طلوع آفتاب، ۲ رکعت نماز واجب

= ظهر، بعد از میانه‌ی روز، ۴ رکعت نماز واجب

= عصر، در بعدازظهر، ۴ رکعت نماز واجب

= مغرب، بعد از غروب آفتاب، ۳ رکعت نماز واجب

= عشاء، لحضاتی بعد از غروب آفتاب یا فرارسیدن شب، ۴ رکعت نماز واجب

تعداد رکعت‌های غیر واجب یا مستحب در مذاهب مختلف متفاوت اسـت، و اگر مسلمانی یکی از این نمازها را ادا نکند، باید بعداً قضای آن رابه جا آورد. سوای نمازهای واجب، مسلمانان نمازهای مستحب «اختیاری» نیز دارند، مانند نماز سنت، نماز نافله، نماز استغفار و غیره. هر مسلمانی کـه همه ی‌ی اینها رابه طور منظم بـه جا بیاورد مسلما فایده‌های زیادی نسیبش خواهد شد، هم بـه لحاظ معنوی و هم بـه لحاظ جسمی.

فواید نماز خواندن از نظر جسمی

همانگونه کـه همه ی می دانیم، هدف از ورزش منظم آن اسـت کـه توانایی‌های جسمی بدن‌مان را التیام ببخشیم. بخاطر مقدار بالای فعالیت‌های جسمی لازم و ماهیت تکرارپذیر آن، نماز خواندن قطعا مثل یک نوع ورزش کردن منظم اسـت. بنابر این، هرچند نماز بـه معنی آیین پرستش اسـت، اما میتواند همان فوایدی را برای جسم شـما داشته باشد کـه ورزش منظم دارد.

سلامت قلب و عروق

هر ورزشی، وقتی کـه منظم انجام شود، سوخت و ساز بدن را افزایش خواهد داد کـه بـه نوبه‌ی خود، سلامت کلی دستگاه قلب و عروق را التیام می‌بخشد.

فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

چون انجام رکعات نماز شبیه بـه ورزش کردن اسـت، و وادار هستید بیش از یک‌بار آنرا تکرار کنید، این امر میتواند تاثیر چشمگیری بر افزایش سلامت قلب و عروق‌تان داشته باشد.

تقویت تمیزی و آراستگی

مرسوم اسـت کـه قبل از نماز خواندن آیین وضو گرفتن انجام شود. شـما میتوانید از آب «وضو» یا خاک «تیمم» برای وضو گرفتن استفاده کنید. وضو گرفتن برای تمیزی بدن از هرگونه آلودگی مانند میکروب‌ها، گرد و خاک و غیره لازم اسـت.

فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

شخصی کـه وضو می گیرد باید دستان، دهان، بینی، دست‌های «تاآرنج» خودرا بشوید، و موی سر، و پاها را مسح بکشد، تا این کـه در بالاترین سطح بهداشتی قرار بگیرند.

حفظ بهداشت دهان و دندان

فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

از آنجایی کـه تعداد زیادی از مردم هنگام وضو گرفتن کمی دهان خودرا با آب غرغره می کنند و می‌شویند، اینکار می تواند بـه تقویت و التیام سلامت دهان و گلو نیز کمک کند. غرغره کردن خطر عفونت‌های ویروسی را کاهش میدهد و بوی بد دهان را نیز از بین می برد.

درد مفاصل را تسکین می‌دهد

حالت و وضعیت بدن در رکعت‌ها شامل خم شدن، بـه خاک افتادن و دولا شدن میشود. اگر مفاصل‌تان آسیب دیده باشد یا مشکل داشته باشد هنگام انجام این کارها با دشواری‌ بسیاری مواجه خواهید شد. اقامه‌ی نماز بـه صورت منظم مطمئنا بـه تسکین این دردها کمک می کند.

درد کمر را کاهش می‌دهد

فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

انجام حرکات نماز بـه ویژه رکوع درد کمر را نیز کاهش خواهد داد، و بـه مانند یوگا بـه آرامسازی رباط‌ها و عضلات کمک خواهد کرد. تعداد زیادی از تمرین‌های ورزشی نیز شامل این حرکت‌ می شوند چون حرکت دو لا شدن برای ستون فقرات و باسن مفید اسـت.

عضلات شکمی بهتری می‌سازد

تعداد زیادی از حالت‌‌ها و ضعیت‌ها در نماز بـه عضلات شکمی خوب و قوی نیاز دارند. بعنوان مثال موقع خم شدن برای رکوع باید هردو دست روی کاسه‌های زانو گذاشته شود و بـه جلو خم شویم.

فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

بـه منظور حفظ صاف نگه داشتن پاها و ستون فقرات باید بعضی از عضلات شکم‌تان کشیده شود و کش بیاید. تغییر حرکات بین حالات مختلف نیز عضلات شکم‌تان را تمرین می دهد.

جریان خون را بهبود می‌بخشد

مجموعه حالات و حرکات بـه خصوص سجده کمک خواهد کرد خون بـه نحو بهتری در بدنتان جریان پیدا کند. همین کـه بدن تان را رو بـه جلو خم می کنید تا پیشانی‌تان مهر را لمس کند، خون بـه بخش‌های فوقانی بدن مانند چشم‌ها، گونه‌ها و … جاری میشود.

دستگاه گوارش را تقویت می‌کند

فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

حالت نشستن در نماز حرکات لوله‌ی گوارش را در امحا و احشاء‌تان تحریک میکند، و از این طریق باعث التیام عملکرد دستگاه گوارش‌تان میشود. این حرکت همچنین بـه عملکرد زهر‌زدایی بدن نیز کمک میکند.

شکل و حالت بدن را بهتر می‌کند

اکثر آدم‌ها بخاطر عادات روزانه‌شان، مثل حمل کردن بار سنگین روی پشت‌شان در تمام طول روز شکل بدنی نادرستی بخود میگیرند و ممکن اسـت دچار گوژپشتی شوند.

فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

از آنجایی کـه هر حرکتی در نماز حالت و شکلی صاف و درست دارد و هر روزه انجام می شود قطعا بـه بهتر شدن شکل و حالت بدن تان کمک خواهد کرد.

نوعی ورزش یوگا است

فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

  • محسن عبدلی